Społeczności Akademickie Górnego Śląska,

z okazji zbliżającej się inauguracji nowego roku akademickiego 2015/2016 proszę przyjąć serdeczne pozdrowienie i jednoczesne zapewnienie o wsparciu duchowym dla podejmowanej w Waszej Alma Mater działalności naukowej i dydaktycznej. Całej Rodzinie Akademickiej życzę odważnego poszukiwania prawdy i owocnego podejmowania wyzwań stojących przed polskim szkolnictwem wyższym.

Zgodnie z wieloletnią już tradycją zapraszam wszystkie społeczności akademickie górnośląskiej aglomeracji do udziału w Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 11 października 2015 – o godz. 18.00 – w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Orszak akademicki – do którego zapraszam w strojach ceremonialnych Magnificencje Rektorów, Dziekanów, Profesorów i Nauczycieli akademickich a także poczty sztandarowe Uczelni – wyruszy w stronę Katedry o godz. 17.45 z budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego – przy ul. Jordana 18.

Na zakończenie uroczystości zostanie wręczona nagroda „LUX EX SILESIA”. Tegorocznym Laureatem nagrody został aktor – Sz. P. Franciszek Pieczka.

Po uroczystości zapraszam na poczęstunek do siedziby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Serdecznie proszę o przekazanie tego zaproszenia wszystkim pracownikom uczelni, nauczycielom akademickim i studentom.

Szczęść Boże!

+ Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI

Katowice, dnia 9 września 2015r.