Ogłoszenia 24 września - 1 października 2018

Kościół Akademicki św. Maksymiliana Marii Kolbego (Krypta Katedry Chrystusa Króla).

2018-09-28

 1. Dzisiejsza ofiara pieniężna jest kolektę specjalną, która będzie przeznaczona na zakup
 2. i zamontowanie nowych drzwi wejściowych do naszego akademickiego kościoła.
 3. Msze święte w kościele akademickim sprawowane są w niedziele o godz. 11.00 i 20.00. Regularne sprawowanie Eucharystii w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.
 4. W rozpoczętym dziś tygodniu, niektóre szkoły wyższe naszego regionu w uroczysty sposób inaugurują już nowy rok akademicki 2017/2018. Wszystkim Profesorom, Nauczycielom akademickim, Pracownikom administracji, Doktorantom i Studentom życzymy owocnego przeżycia tego czasu. Niech światło Ducha Świętego prowadzi w wytrwałym poszukiwaniu prawdy i zdobywaniu wiedzy.
 5. Dziś na Nowym Groniu kończą swój obóz adaptacyjny studenci pierwszego roku. Dziękujemy Katolickiemu Związkowi Akademickiemu Gaudeamus za przygotowanie i współprowadzenie tego przedsięwzięcia.
 6. W poniedziałek przypada wspomnienie dowolne świętych męczenników Kosmy i Damiana.
 7. Z tej okazji w kościele akademickim w 28 IX tj. czwartek, o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. z okazji imienin ks. Abp Damiana Zimonia, na którą serdecznie zapraszamy.
 8. Od 2 października rozpoczynamy sprawowanie Eucharystii w kaplicy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Msze św. odprawiane będą w dni zajęć dydaktycznych od poniedziałku do soboty. W czwartki Msza św. sprawowana jest o godz. 13.10 a w pozostałe dni o godz. 7.25. W pierwszym dniu października wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, która jest patronką kaplicy na Wydziale Teologicznym.
 9. Od 11 października br. rozpoczyna się jesienna seria dziewięciotygodniowego bezpośredniego przygotowania narzeczonych do małżeństwa metodą dialogową. Zapisy u duszpasterzy lub na stronie internetowej www.narzeczeni.katowice.pl.
 10. Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego odbędzie się w niedzielę 8 października br. o godz. 18.00 w katowickiej katedrze. Już dzisiaj zapraszamy cały świat akademicki do wzięcia udziału w tej uroczystości. W ramach uroczystości zostanie wręczona nagroda Lux ex Silesia. Tegoroczną Laureatką wyróżnienia została Pani Prof. Krystyna Heska-Kwaśniewicz – wybitny literaturoznawca i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureatce serdecznie gratulujemy.
 11. W dniach od 17-20 Listopada br. duszpasterstwo akademickie pracowników nauczycieli akademickich organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Wszelkie informacje u ks. dr Wojciecha.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz Duszpasterstwa Akademickiego.
 13. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia