Ogłoszenia 21 - 28 października 2018

Kościół Akademicki św. Maksymiliana Marii Kolbego (Krypta Katedry Chrystusa Króla)

2018-10-19

 1. Dziś w naszym kościele akademickim świętujemy uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana M. Kolbego. Słowo Boże odpustowe „na dobry początek” na mszach o godz. 11.00 i 20.00 wygłosi Ks. Prał. Dr Marek Spyra. Przypominamy, że poprzez nawiedzenie naszego kościoła, modlitwę i spełnienie zwykłych warunków zyskujemy dziś odpust zupełny.

 2. W miesiącu październiku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową – w kościele akademickim od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.

 3. Dziękujemy wszystkim którzy byli obecni i zaangażowani na Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego która miała miejsce tydzień temu w naszej katowickiej katedrze.

 4. 30 października tj. we wtorek będziemy przeżywali poświęcenie odnowionej elewacji murów katedry i 50-lecie erygowania kościoła akademickiego z tej okazji zapraszamy na mszę św. do katedry na godz. 18.00. Bezpośrednio przed mszą św. przy wejściu do kościoła akademickiego ks. Abp. Wiktor Skworc poświęci odnowioną elewację oraz nowe drzwi do naszej krypty z tej okazji nie będzie mszy św. o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy

 5. We wtorek o godz. 17.00 w kaplicy Wydziału Teologicznego msza św. a następnie spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli Akademickich podczas krąg biblijny poprowadzi Ks. Prof. dr hab. Józef Kozyra.

 6. W środę o godz. 18.00 rozpoczyna się trzecie spotkanie w ramach jesiennej serii dziewięciotygodniowego bezpośredniego przygotowania narzeczonych do małżeństwa metodą dialogową.

O godz. 19.00 – spotkanie grupy wolontariuszy pomagającym osobom ubogim.

 1. W czwartek o godz. 20.00 spotkanie Ruchu Czystych Serc.

 2. W Piątek o godz. 20.00 spotkanie w duchu Taizé. Jednocześnie rozpoczynamy zapisy na Sylwestrowe Spotkanie Młodych do Madrytu organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé, szczegóły na plakatach.

 3. Duszpasterstwo Nauczycieli Akademickich w dniach 2-5 lutego 2019 r. organizuje pielgrzymkę na Sycylię. Wszelkie informacje oraz zapisy przyjmuje ks. dr Wojciech Surmiak.

 4. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz Duszpasterstwa Akademickiego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na sfinansowanie nowych drzwi do naszej krypty.

 5. Po mszy św. przy wyjściu z kościoła akademickiego będzie możliwość zakupu okazyjnego kubka zaprojektowanego przez jednego z artystów naszej ASP w Katowicach. Cena kubka ze wsparciem naszego duszpasterstwa akademickiego to 15 zł.

 6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia