Ogłoszenia 28 października - 4 listopada 2018

Kościół Akademicki św. Maksymiliana Marii Kolbego (Krypta Katedry Chrystusa Króla)

2018-10-28

 1. W ostatnich dniach miesiąca października zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową – w kościele akademickim od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
 2. 30 października tj. w najbliższy wtorek będziemy przeżywali poświęcenie odnowionej elewacji murów katedry i 50-lecie erygowania kościoła akademickiego z tej okazji zapraszamy na mszę św. do katedry na godz. 18.00. Bezpośrednio przed mszą św. przy wejściu do kościoła akademickiego ks. Abp. Wiktor Skworc poświęci odnowioną elewację oraz nowe drzwi do naszej krypty z tej okazji nie będzie mszy św. o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tej uroczystości.
 3. We wtorek o godz. 17.00 w Redakcji Gościa Niedzielnego spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli Akademickich podczas wykład pt.: „95-letni Gośc Niedzielny” poprowadzi:
 4. Ks. Dr Adam Pawlaszczyk.
 5. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kościele Akademickim o godz. 11.00 i 20.00. Zachęcamy do nawiedzenia i modlitwy w krypcie grobowej biskupów katowickich. Krypta otwarta będzie w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny w godzinach 8.00-20.00. Zalecki (wypominki) za zmarłych oraz ofiary na msze św. za zmarłych można składać do specjalnie przygotowanej skrzynki. Msze św. za zmarłych zalecanych odprawiane będą w kościele akademickim przez cały miesiąc listopad, w każdy poniedziałek o godz. 19.00.
 6. W czwartek Kościół obchodzi Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zadusznych. Zapraszamy do Katedry Chrystusa Króla na godz. 18.00 na mszę św. pontyfikalną pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca w intencji zmarłych Biskupów Katowickich, zaś po mszy odbędzie się modlitwa przy grobach biskupich w krypcie oraz prezentacja nowych malowideł. Msza święta wieczorna w kościele akademickim odbędzie się o godz. 20.00.
 7. Rozpoczynamy zapisy na Sylwestrowe Spotkanie Młodych do Madrytu organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé, szczegóły na plakatach.
 8. Duszpasterstwo Nauczycieli Akademickich w dniach 2-5 lutego 2019 r. organizuje pielgrzymkę na Sycylię. Wszelkie informacje oraz zapisy przyjmuje ks. dr Wojciech Surmiak.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz Duszpasterstwa Akademickiego.
 10. Po mszy św. przy wyjściu z kościoła akademickiego będzie możliwość zakupu okazyjnego kubka zaprojektowanego przez jednego z artystów naszej ASP w Katowicach. Cena kubka ze wsparciem naszego duszpasterstwa akademickiego to 15 zł.
 11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia