Ogłoszenia 7 – 14 października 2018

Kościół Akademicki św. Maksymiliana Marii Kolbego (Krypta Katedry Chrystusa Króla).

2018-10-13

  1. W miesiącu październiku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową – w kościele akademickim od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
  2. Dziś Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego o godz. 18.00 w katowickiej katedrze. Zapraszamy cały świat akademicki do wzięcia udziału w tej uroczystości. W ramach uroczystości zostanie wręczona nagroda Lux ex Silesia. Tegorocznym Laureatem wyróżnienia został Pan Prof. Mieczysław Chorąży wybitny lekarz onkolog.
  3. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza na to wydarzenie cały świat Akademicki Górnego Śląska – Magnificencje Rektorów, Profesorów, Nauczycieli Akademickich, Pracowników Administracji, Doktorantów i Studentów.
  4. W niedzielę 21 października w naszym kościele akademickim będziemy świętować uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana M. Kolbego. Słowo odpustowe „na dobry początek” na mszach o godz. 11.00 i 20.00 wygłosi Ks. Prał. Dr Marek Spyra.
  5. 30 października tj. we wtorek będziemy przeżywali poświęcenie odnowionej elewacji murów katedry i 50-lecie erygowania kościoła akademickiego z tej okazji zapraszamy na mszę św. do katedry na godz. 18.00. Bezpośrednio przed mszą św. przy wejściu do kościoła akademickiego ks. Abp. Wiktor Skworc poświęci odnowioną elewację oraz nowe drzwi do naszej krypty.
  6. W środę o godz. 18.00 rozpoczyna się drugie spotkanie w ramach jesiennej serii dziewięciotygodniowego bezpośredniego przygotowania narzeczonych do małżeństwa metodą dialogową.
  7. O godz. 19.00 – spotkanie grupy wolontariuszy pomagającym osobom ubogim.
  8. W czwartek o godz. 20.00 spotkanie Ruchu Czystych Serc.
  9. W Piątek o godz. 20.00 spotkanie w duchu Taize.
  10. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz Duszpasterstwa Akademickiego. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Kolekta w przyszłą niedziele przeznaczona będzie na sfinansowanie nowych drzwi do krypty.

Życzymy błogosławionego tygodnia.

Ogłoszenia